CIH02T3N5CNC
Mfr.Part #
CIH02T3N5CNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.5NH 180MA 1.1OHM SMD
Fixed Inductors
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Current - Saturation :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance :
±0.2nH
Shielding :
Unshielded
Height - Seated (Max) :
0.009 (0.22mm)
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Material - Core :
DC Resistance (DCR) :
1.1 Ohm Max
Series :
CIH02T
Inductance :
3.5nH
Q @ Freq :
2 @ 100MHz
Type :
Multilayer
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
180mA
Ratings :
Datasheets
CIH02T3N5CNC
Samsung Electro-Mechanics CIH02T3N5CNC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD