CIH02T12NJNC
Mfr.Part #
CIH02T12NJNC
Description
FIXED IND 12NH 140MA 2.4 OHM SMD
Fixed Inductors
Core Material :
Ceramic
Construction :
Chip
Operating Temperature (Max) :
125°C
Self Resonant Frequency :
3.5MHz
Tolerance :
5%
Rated Current-Max :
0.14A
Series :
CIH
Inductance-Nom (L) :
0.012 µH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packing Method :
Tape, Paper
DC Resistance (DCR) :
2.4Ohm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
3
Case/Size Code :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Datasheets
CIH02T12NJNC
Samsung Electro-Mechanics CIH02T12NJNC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD