CIGW404012GM2R2MLE
Mfr.Part #
CIGW404012GM2R2MLE
Description
FIXED IND 2.2UH SMD
Fixed Inductors
Material - Core :
Metal Composite
Series :
CIGW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Supplier Device Package :
1515 (4040 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
2.2μH
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Datasheets
CIGW404012GM2R2MLE
Samsung Electro-Mechanics CIGW404012GM2R2MLE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD