CIG10W1R5MNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIG10W1R5MNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FIXED IND 1.5UH 800MA 250MOHM SM
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
1.5 µH
Depth :
950μm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Shielding :
Shielded
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) - Parallel :
250mOhm
Current Rating :
800mA
Max DC Current :
800mA
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
1MHz
Material - Core :
Ferrite
Width :
787.4μm
Tolerance :
20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
800μm
Datasheets
CIG10W1R5MNC
Samsung Electro-Mechanics CIG10W1R5MNC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD