CIC05Y121NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIC05Y121NC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
1.5A
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
CIC05Y
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (0.99mm x 0.51mm)
Number of Lines :
1
Filter Type :
Power Line
Height (Max) :
0.022 (0.56mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
90 mOhm
Datasheets
CIC05Y121NC
Samsung Electro-Mechanics CIC05Y121NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN