CIB41P800NE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIB41P800NE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 1806 1LN
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Case Code (Metric) :
Current Rating (Max) :
1A
Tolerance :
25%
Impedance :
80Ohm
Size / Dimension :
0.177Lx0.063W 4.50mmx1.60mm
Length :
4.4958mm
Height (Max) :
0.071 1.80mm
Published :
Max DC Current :
1A
Package / Case :
1806 (4516 Metric)
Number of Lines :
1
Impedance @ Frequency :
80Ohms @ 100MHz
Series :
CIB41
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.8034mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
Resistance :
80Ohm
Packaging :
Cut Tape (CT)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Width :
1.6002mm
Core Material :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mount :
Surface Mount
Datasheets
CIB41P800NE
Samsung Electro-Mechanics CIB41P800NE
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN