CHP0505K1001JWT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CHP0505K1001JWT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
RES SMD THICK FILM 0505
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
1.27mm
Resistance :
1kOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thick Film
Package / Case :
Molded
Power Rating :
125mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Termination :
WRAPAROUND
Contact Plating :
Gold
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Tolerance :
5%
Published :
Datasheets
CHP0505K1001JWT
Vishay / Sfernice CHP0505K1001JWT
Thick Film, 1kOhm, 5%,