CHE75W-48S15-DIN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CHE75W-48S15-DIN
Manufacturer
Cincon
Description
ISOLATED DC/DC CONVERTERS DC-DC
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Current - Output (Max) :
5A
Size / Dimension :
3.98Lx2.54W x 1.03 H 101.2mmx64.6mmx26.2mm
Efficiency :
92.5%
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
75V
Mounting Type :
DIN Rail
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Output 1 :
15V
Number of Outputs :
1
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Min) :
18V
Series :
CHE75W (75W)
Operating Temperature :
-40°C~105°C With Derating
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Isolation :
1500V
Power (Watts) :
75W