CHC03-12NK-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CHC03-12NK-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
12nH+/-10% Cer.Core Hi-Curr.Chip
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
75mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Size / Dimension :
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.25mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Type :
Current Rating (Amps) :
2 A
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Features :
Series :
CHC03
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
Tolerance :
±10%
Supplier Device Package :
0603
Inductance :
12 nH
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Shielding :
Unshielded
Datasheets
CHC03-12NK-RC
Allied Components International CHC03-12NK-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD