CHB50W-48S15-DIN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CHB50W-48S15-DIN
Manufacturer
Cincon
Description
ISOLATED DC/DC CONVERTERS DC-DC
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Operating Temperature :
-40°C~100°C With Derating
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
CHB50W (50W)
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
DIN Rail
Power (Watts) :
50W
Size / Dimension :
3.98Lx2.54W x 1.03 H 101.2mmx64.6mmx26.2mm
Voltage - Output 1 :
15V
Voltage - Input (Min) :
18V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Isolation :
1500V
Type :
Enclosed
Efficiency :
87%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input (Max) :
75V
Current - Output (Max) :
3.33A