CHB100W-24S3V3-CM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CHB100W-24S3V3-CM
Manufacturer
Cincon
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 66W
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~100°C With Derating
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Isolation :
1500V
Packaging :
Bulk
Series :
CHB100W (100W)
Power (Watts) :
66W
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input (Min) :
9V
Size / Dimension :
3.98Lx2.54W x 1.03 H 101.2mmx64.6mmx26.2mm
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
3.3V
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
82.5%
Voltage - Input (Max) :
36V