CH0402-50RJNT
Mfr.Part #
CH0402-50RJNT
Description
CH 0402 50U 5% N TR
Tolerance :
±5%
Ratings :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Package :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Failure Rate :
Series :
CH
Product Status :
Active
Resistance :
50 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.63mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations :
2
Features :
RF, High Frequency
Datasheets
CH0402-50RJNT
Vishay / Sfernice CH0402-50RJNT
CH Series, Thin Film, 50 Ohms, 0.05W, 1/20W, ±5%, -55°C ~ 155°C