CH0402-250RJFPC
Mfr.Part #
CH0402-250RJFPC
Description
RES CH 0402 THIN FILM
Resistance :
250Ohms
Factory Lead Time :
35 Weeks
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.025 0.63mm
0402 (1005 Metric)
Feature :
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CH0402-250RJFPC
Vishay / Sfernice CH0402-250RJFPC
CH Series, Thin Film, 250Ohms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~155°C