CH0402-10RJFW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CH0402-10RJFW
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES CH 0402 THIN FILM
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.63mm
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
35 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Published :
Resistance :
10Ohms
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
RF, High Frequency
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
CH
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CH0402-10RJFW
Vishay / Sfernice CH0402-10RJFW
CH Series, Thin Film, 10Ohms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~155°C