CGJ4J3C0G2D182J125AA
Mfr.Part #
CGJ4J3C0G2D182J125AA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 1800PF 200V C0G 0805
Capacitance :
1800pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated DC :
630V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Weight :
5.499807mg
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.25mm
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Thickness :
1.4478mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
2
TDK Corporation CGJ4J3C0G2D182J125AA
CGJ 1800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)