CGHV50200F
Mfr.Part #
CGHV50200F
Description
RF MOSFET HEMT 40V 440217
Voltage - Test :
40V
Package / Case :
Gain :
11.8dB
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power - Output :
200W
Published :
Voltage - Rated :
125V
Frequency :
5GHz
Current - Test :
1A
Transistor Type :
HEMT
Current Rating (Amps) :
17A
Datasheets
CGHV50200F
Wolfspeed CGHV50200F
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 650V TO247
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 1200V TO247
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 600V TO247