CGA6P3X8R1E475M250AE
Mfr.Part #
CGA6P3X8R1E475M250AE
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 25V X8R 1210
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness :
2.794mm
Published :
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Capacitance :
4.7μF
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Dielectric Material :
Ceramic
TDK Corporation CGA6P3X8R1E475M250AE
CGA 4.7μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
CGA6P3X8R1E475M250AE Overview
A 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X8R.
CGA6P3X8R1E475M250AE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm