CGA6M3X7R2A155M200AB
Mfr.Part #
CGA6M3X7R2A155M200AB
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1210
Thickness :
2.2098mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Weight :
15.989131mg
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
100V
Published :
Height :
2mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric Material :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Capacitance :
1.5μF
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.5mm
TDK Corporation CGA6M3X7R2A155M200AB
CGA 1.5μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)