CGA6M2X7R2A334K200AA
Mfr.Part #
CGA6M2X7R2A334K200AA
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
Stock
900
In Stock :
900
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
X7R
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
0.33μF
Case Code (Imperial) :
1210
Height :
2mm
Series :
CGA
Depth :
2.5mm
Published :
2001
Weight :
15.989131mg
Packing Method :
TR, 7 INCH
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
ECCN Code :
EAR99
REACH SVHC :
No SVHC
Thickness :
2.2098mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Ceramic
HTS Code :
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
TDK Corporation CGA6M2X7R2A334K200AA
CGA 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)