CGA6M1C0G3A472J200AE
Mfr.Part #
CGA6M1C0G3A472J200AE
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 4700PF 1000V C0GNP0 1210
Feature :
Soft Termination
Series :
CGA
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Published :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.091 2.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
TDK Corporation CGA6M1C0G3A472J200AE
CGA 4700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)