CGA4J3X7R1E225M125AE
Mfr.Part #
CGA4J3X7R1E225M125AE
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Width :
1.1938mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
2.2μF
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Length :
2.0066mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
CGA
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Feature :
Soft Termination
Thickness :
1.4986mm
TDK Corporation CGA4J3X7R1E225M125AE
CGA 2.2μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)