CGA4J2NP02A562J125AA
Mfr.Part #
CGA4J2NP02A562J125AA
Description
CAP CER 5600PF 100V NP0 0805
Stock
208
In Stock :
208
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Thickness :
1.4478mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
5600pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Characteristics Code :
NP0
Published :
2012
Applications :
Automotive
Case Code (Imperial) :
0805
Tolerance :
±5%
Height :
1.25mm