CGA4F4NP02W152J085AA
Mfr.Part #
CGA4F4NP02W152J085AA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 1500PF 450V NP0 0805
Weight :
5.499807mg
Width :
1.25mm
Height :
850μm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Dielectric :
C0G
Temperature Characteristics Code :
C0G
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness :
990.6μm
Voltage - Rated DC :
450V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1500pF