CGA4C4C0G2W331J060AE
Mfr.Part #
CGA4C4C0G2W331J060AE
Description
CAP CER 330PF 450V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
450V
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
TDK Corporation CGA4C4C0G2W331J060AE
CGA 330pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)