CGA4C4C0G2W221J060AA
Mfr.Part #
CGA4C4C0G2W221J060AA
Description
CAP CER 220PF 450V C0G 0805
Ceramic Capacitors
Composition :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
450V
Height :
600μm
Case Code (Imperial) :
20 Weeks
Length :
2.0066mm
Thickness :
762μm
Voltage - Rated :
450V
Width :
1.2446mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Termination :
SMD/SMT
TDK Corporation CGA4C4C0G2W221J060AA
CGA 220pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)