CGA3E3X7R1H224K080AB
Mfr.Part #
CGA3E3X7R1H224K080AB
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
1 (Unlimited)
Voltage :
50V
800μm
Width :
787.4μm
Case Code (Metric) :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
2.012816mg
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
889μm
0603 (1608 Metric)
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
800μm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Temperature Coefficient :
X7R
Dielectric :
X7R
Introducing Ceramic Capacitors TDK Corporation CGA3E3X7R1H224K080AB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, CGA3E3X7R1H224K080AB pinout, CGA3E3X7R1H224K080AB datasheet PDF, CGA3E3X7R1H224K080AB amp .Beyond Ceramic Capacitors TDK Corporation CGA3E3X7R1H224K080AB ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
TDK Corporation CGA3E3X7R1H224K080AB
CGA 0.22μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)