CGA3E1X7T0G106M080AC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CGA3E1X7T0G106M080AC
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP 0603 X7T 4V 10UF 20% 0.80MM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Series :
CGA
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Low ESL
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7T
Capacitance :
10μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
4V
Applications :
Automotive
TDK Corporation CGA3E1X7T0G106M080AC
CGA 10μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X7T 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)