CGA2B2X7R1C224M050BE
Mfr.Part #
CGA2B2X7R1C224M050BE
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
990.6μm
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
CGA
Width :
508μm
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Thickness :
609.6μm
Capacitance :
0.22µF
TDK Corporation CGA2B2X7R1C224M050BE
CGA 0.22μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)