CGA2B2C0G1H331J050BD
Mfr.Part #
CGA2B2C0G1H331J050BD
Description
CAP CER 330PF 50V 0402 EPOXY
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Applications :
Automotive
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
20 Weeks
Capacitance :
330pF
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
508μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Weight :
652.039032μg
Height :
500μm
Pbfree Code :
yes
Composition :
Ceramic
Terminal Finish :
Silver/Palladium/Copper (Ag/Pd/Cu)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Epoxy Mountable
Packaging :
Cut Tape (CT)
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
Temperature Characteristics Code :
C0G
TDK Corporation CGA2B2C0G1H331J050BD
CGA 330pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)