CFS30832.768KDZVB
Mfr.Part #
CFS30832.768KDZVB
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
Cylindrical Can, Radial
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 8PF TH
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35kOhm
Height Seated (Max) :
0.323 8.20mm
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.122Diax0.323L 3.10mmx8.20mm
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CFS308
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Packaging :
Bulk
Frequency :
32.768kHz
Load Capacitance :
8pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Frequency Tolerance :
±20ppm