CFS1/2CT52R150J
Mfr.Part #
CFS1/2CT52R150J
Description
RES 15 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
15 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
-450/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Failure Rate :
Datasheets
CFS1/2CT52R150J
KOA Speer Electronics, Inc. CFS1/2CT52R150J
15 Ohms, 0.5W, 1/2W, Carbon Film,