CFR3WSJT-73-11R
Mfr.Part #
CFR3WSJT-73-11R
Description
RES 11 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
11Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR3WSJT-73-11R
YAGEO CFR3WSJT-73-11R
11Ohm, 3W, Carbon Film,