CFR1WSJT-52-39K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR1WSJT-52-39K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 39K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
CFR
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Composition :
Carbon Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
39kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR1WSJT-52-39K
YAGEO CFR1WSJT-52-39K
39kOhm, 1W, Carbon Film,