CFR1WSJT-52-240R
Mfr.Part #
CFR1WSJT-52-240R
Description
RES 240 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
240Ohm
Datasheets
CFR1WSJT-52-240R
YAGEO CFR1WSJT-52-240R
240Ohm, 1W, Carbon Film,