CFR100JT-52-5K6
Mfr.Part #
CFR100JT-52-5K6
Description
RES 5.6K OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
5.6kOhm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
CFR100JT-52-5K6
YAGEO CFR100JT-52-5K6
5.6kOhm, 1W, Carbon Film,