CFR100JR-73-9M1
Mfr.Part #
CFR100JR-73-9M1
Description
RES 9.1M OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Resistance :
9.1MOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR100JR-73-9M1
YAGEO CFR100JR-73-9M1
9.1MOhm, 1W, Carbon Film,