CFR100JR-73-6M2
Mfr.Part #
CFR100JR-73-6M2
Description
RES 6.2M OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
6.2mOhm
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Datasheets
CFR100JR-73-6M2
YAGEO CFR100JR-73-6M2
6.2MOhm, 1W, Carbon Film,