CFR100JR-73-18K
Mfr.Part #
CFR100JR-73-18K
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 18K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Resistance :
18kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CFR
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR100JR-73-18K
YAGEO CFR100JR-73-18K
18kOhm, 1W, Carbon Film,