CFR100JR-52-3K9
Mfr.Part #
CFR100JR-52-3K9
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 3.9K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Resistance :
3.9kohm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Series :
CFR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CFR100JR-52-3K9
YAGEO CFR100JR-52-3K9
3.9kOhm, 1W, Carbon Film,