CFR-50JR-52-6K2
Mfr.Part #
CFR-50JR-52-6K2
Description
RES 6.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
ROHS3 Compliant
Published :
Resistance :
6.2kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CFR-50JR-52-6K2
YAGEO CFR-50JR-52-6K2
6.2kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,