CFR-50JR-52-680K
Mfr.Part #
CFR-50JR-52-680K
Description
RES 680K OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Lead Diameter :
0.55 mm
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Cylindrical
Resistance :
680kOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
350V
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
CFR-50JR-52-680K
YAGEO CFR-50JR-52-680K
FIXED RESISTOR, 680kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,