CFR-50JR-52-110R
Mfr.Part #
CFR-50JR-52-110R
Description
RES 110 OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
110Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
CFR
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-50JR-52-110R
YAGEO CFR-50JR-52-110R
110Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,