CFR-50JB-52-5K1
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-5K1
Description
RES 5.1K OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Carbon Film
Pbfree Code :
yes
CFR
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
5.1kohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Packaging :
Bulk
Published :
Datasheets
CFR-50JB-52-5K1
YAGEO CFR-50JB-52-5K1
5.1kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,