CFR-25JT-52-560R
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-560R
Description
RES 560 OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
560Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Diameter :
2.4mm
16 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-25JT-52-560R
YAGEO CFR-25JT-52-560R
Through Hole FIXED RESISTOR, 560Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,