CFR-25JR-PN36R
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN36R
Description
RES 36 OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
36Ohm
Datasheets
CFR-25JR-PN36R
YAGEO CFR-25JR-PN36R
36Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,