CFR-25JR-PN300K
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN300K
Description
RES 300K OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
300kOhm
Datasheets
CFR-25JR-PN300K
YAGEO CFR-25JR-PN300K
300kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,