CFR-25JR-52-43K
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-43K
Description
RES 43K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
43kOhm
Lead Diameter :
0.55 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
CFR-25JR-52-43K
YAGEO CFR-25JR-52-43K
FIXED RESISTOR, 43kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,