CFR-25JR-52-36K
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-36K
Description
RES 36K OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Lead Diameter :
0.55 mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm