CFR-25JR-52-33R
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-33R
Description
RES 33 OHM 5% 1/4W AXIAL
CFR
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
33Ohm
Voltage - Rated :
250V
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
550 µm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Mount :
Through Hole
Datasheets
CFR-25JR-52-33R
YAGEO CFR-25JR-52-33R
Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,