CFR-25JR-52-330R
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
330Ohm
Radiation Hardening :
No
TR
Contact Plating :
Tin
Diameter :
2.4mm
Lead Diameter :
550 µm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
CFR-25JR-52-330R
YAGEO CFR-25JR-52-330R
Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,